Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Strzelecki ZUS otwarty w sobotę – specjalnie dla lekarzy

Data publikacji: 2018-05-16, Data modyfikacji: 2018-05-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Strzelecki ZUS otwarty w sobotę – specjalnie dla lekarzy

Strzelecki inspektorat ZUS otwiera drzwi dla lekarzy, którzy jeszcze nie zaufali elektronicznym zwolnieniom lekarskim. Już 19 maja w ramach Białej Soboty lekarze i osoby współpracujące będą mogły dowiedzieć się wszystkiego na temat e-zwolnień.


Lekarze w województwie opolskim co piąte zwolnienie chorobowe wypisują pacjentom na klawiaturze komputera. Ci, którzy robią to od miesięcy, nie wyobrażają sobie powrotu do papierowych druków i długopisu. Ponad 1600 medyków już teraz może wystawiać e-zwolnienia, dzięki temu, że ma już swój profil na zusowskiej Platformie Usług Elektronicznych. Jednak większość, ciągle wierna jest tradycyjnej ale bardziej czasochłonnej formie. Strzelecka placówka ZUS chce udzielić wyjaśnień na pytania i wątpliwości lekarzy dotyczące elektronicznych zwolnień, również w kontekście pracodawcy i pacjenta.

- Specjalnie dla lekarzy otwieramy sale obsługi klientów w najbliższą sobotę. Od godziny 9.00 do godziny 14.00 nasi eksperci będą prowadzić indywidualne konsultacje dotyczące wystawiania e-zwolnień. Pomogą też założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych. Każdemu lekarzowi, który przyjdzie do nas ze swoim laptopem czy pendrivem pomożemy uzyskać certyfikat do wystawiania e-ZLA - zachęca Radosław Siczewski, koordynator akcji ZUS w województwie opolskim.


Biała Sobota będzie okazją do przedstawienia nowej usługi w ZUS czyli doradcy do spraw e-zwolnień. Od początku maja na sali obsługi klientów w inspektoracie ZUS w Strzelcach Opolskich dla wszystkich zainteresowanych - głównie lekarzy i osób współpracujących - jest dostępny ekspert od elektronicznych zwolnień lekarskich.

- Nasza oferta nie ogranicza się do jednorazowego wydarzenia jakim będzie Biała Sobota. Oferujemy stałą pomoc w kwestiach technicznych, wyjaśnimy obieg dokumentacji po wejściu w życie przepisów o obowiązkowych e-zwolnieniach. Doradcy do spraw e-ZLA pokażą jak wystawić i anulować zwolnienie, jak uzyskać darmowy certyfikat ZUS, który jest prosty i bezpieczny w obsłudze - wyjaśnia Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS.
Na Opolszczyźnie jeszcze ponad 1100 lekarzy nie zarejestrowało się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Z tego prawie 100 praktykuje w Strzelcach Opolskich i powiecie strzeleckim.
- Jako doradcy do spraw e-ZLA każdemu zainteresowanemu pomożemy przetestować system zwolnień elektronicznych. Jeśli będzie taka potrzeba, krok po kroku przejdziemy

z lekarzem cały proces wystawiania zwolnienia chorobowego bez użycia papierowych formularzy. Odpowiemy przy tym na każde pytanie – mówi Grzegorz Kolat, doradca do spraw e-zwolnień.
Otwarty dzień dla lekarzy jest organizowany we wszystkich inspektoratach ZUS
w województwie opolskim. Pracownicy ZUS będą do usług wszystkich zainteresowanych od godz. 9.00 do godz. 14.00.

Sebastian Szczurek, Źródło artykułu: Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS w Opolu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
strzelecki

Powiat strzelecki - powiat, którego siedzibą są Strzelce Opolskie, mimo że same do niego nie należą. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się we wschodniej części województwa opolskiego. Należą do niego gminy: Kolonowskie, Leśnica, Strzelce Opolskie, Ujazd, Zawadzkie, Izbicko, Jemielnica.

Każdego odwiedzającego ten rejon zachwyci Dolina Małej Panwi. Jest to najbardziej malownicza i najciekawsza pod względem przyrodniczym dolina rzeczna w całym województwie. Jest tu aż 8 rezerwatów przyrody. Coś dla siebie znajdą tu także wielbiciele łowienia ryb. Skorzystać też można z gościny gospodarstw agroturystycznych.

Dostać się na te ziemie jest niezwykle łatwo. Wystarczy kierować się autostradą A4.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola