Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kiełbasa, wódka i Głos Siemiatycz

Data publikacji: 2018-09-11, Data modyfikacji: 2018-09-11
A A AWydrukDrukuj  
 
32 czytelników i dziennikarzy lokalnych tygodników poznało działalność instytucji unijnych na przykładzie Komisji Europejskiej oraz zapoznało się z założeniami polityki spójności dla wyrównywania poziomu życia pomiędzy państwami członkowskimi. Rekrutacja na wyjazd studyjny „Bruksela – zobacz to sam!” wyłoniła 16 czytelników zainteresowanych tematyką unijną, którzy w towarzystwie dziennikarzy 16 lokalnych tygodników spędziło 3 dni (5-8 września 2018r) w europejskiej stolicy. Szereg spotkań w Komisji Europejskiej przybliżyło pracę tej instytucji i rolę Polski w jej działaniach. Maria Galewska, specjalistka od polityki regionalnej, chwaliła polskie podmioty otrzymujące dofinansowanie (granty) z umiejętności ich rozliczania. Pani Maria zaznaczyła również, że w planowanym budżecie na lata 2021-2027 Polska nadal będzie beneficjentem największych środków wynikających z polityki spójności. Robert Sołtyk, specjalista ds. komunikacji w KE zauważył, m.in., że w Brukseli mieszka wielu Polaków, a w sklepie często słyszy: „Kiełbasa, wódka i Głos Siemiatycz”, żartował. Piotr Szymański, stały przedstawiciel przy KE, akcentował znaczenie lobbystów poszczególnych branż w tworzeniu podstaw unijnego prawa i alarmował, że Polska ma ich zbyt mało. Relacje z wyjazdu można znaleźć w papierowych i internetowych wydaniach następujących tygodników: Kurier Słupecki, Przełom, Nowy Łowiczanin, Wiadomości Oławskie, Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, Jarmark Mazowiecki, Nowa Gazeta Lokalna, Kurier Podlasia – Głos Siemiatycz, Kurier Bytowski, Czas Chojnic, Co Tydzień Jaworzno, Nowe Podkarpacie, Obserwator Lokalny, Tygodnik Starachowicki, Tygodnik Kętrzyński, Gazeta Goleniowska. Projekt „InForMe – działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności przez media lokalne” realizowany jest przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach konkursu 2017CE16BAT063 „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE”. Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji. JK      

Pełna treść wiadomości na: gazetylokalne.pl/?p=5087
gazetylokalne.pl, Źródło artykułu: gazetylokalne.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
strzelecki

Powiat strzelecki - powiat, którego siedzibą są Strzelce Opolskie, mimo że same do niego nie należą. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się we wschodniej części województwa opolskiego. Należą do niego gminy: Kolonowskie, Leśnica, Strzelce Opolskie, Ujazd, Zawadzkie, Izbicko, Jemielnica.

Każdego odwiedzającego ten rejon zachwyci Dolina Małej Panwi. Jest to najbardziej malownicza i najciekawsza pod względem przyrodniczym dolina rzeczna w całym województwie. Jest tu aż 8 rezerwatów przyrody. Coś dla siebie znajdą tu także wielbiciele łowienia ryb. Skorzystać też można z gościny gospodarstw agroturystycznych.

Dostać się na te ziemie jest niezwykle łatwo. Wystarczy kierować się autostradą A4.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola